100 lat Pana Tadeusza Terlikowskiego

Z okazji jubileuszu 100-nych urodzin odwiedziliśmy jubilata, Pana porucznika Tadeusza Terlikowskiego mechanika Dywizjon 303, weterana walk II wojny światowej. Pan T. Terlikowski urodził się 17 listopada 1917 r., a więc wówczas, gdy nasza kochana Ojczyzna była jeszcze pod zaborami i nie było jej na mapach świata.

Zrobiliśmy Panu Tadeuszowi niespodziankę w postaci tortu, na którym znajdował się symbol Dywizjonu 303, historyczne motywy lotnictwa oraz nasza dedykacja, a także wręczyliśmy koszulkę z emblematem Dywizjonu 303. Ponadto kilka dni wcześniej podarowaliśmy jubilatowi ryngraf z wygrawerowaną dedykacją: „Panu Porucznikowi Tadeuszowi Terlikowskiemu.

Na pamiątkę 100-nych urodzin. Z wyrazami szacunku i wdzięczności za walkę o Niepodległą Ojczyznę.
Koło Chicago Związku Żołnierzy NSZ”.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a nasz jubilat momentami był bardzo wzruszony. Jak zwykle przy okazji odwiedzin Pana porucznika, opowiadał nam swoją fascynującą historię życia i dzielił się spostrzeżeniami dot. polskiej polityki. Do dziś ma bardzo bystry umysł i znakomitą pamięć. Pan Tadeusz nieustannie wyraża troskę o naszą Ojczyznę, a nam powtarza, abyśmy o nią walczyli i się jej poświęcali.
200 lat Panie Tadziu! Niech dobry Bóg ma Pana w opiece.
Cześć i chwała Bohaterom!
Związek Żołnierzy NSZ Koło Chicago.