Polacy z Chicago Polakom na Kresach

Drogi Rodaku!

W dniu 10 stycznia po Mszy św. za Ojczyznę w kościele Św. Ferdynanda rozpocznie się zbiórka – „Polacy z Chicago – Polakom na Kresach”
W wyznaczonych miejscach, można będzie przekazywać – ofiary finansowe, książki (najlepiej polską literaturę),odzież (tylko nowa), żywność (z długą datą ważności do spożycia) oraz wszystko co może być przydatne.
Dary powędrują do najbardziej potrzebujących Polaków, zamieszkujących Nasze Kresy.
Dlatego z całego serca apelujemy do Was Polacy!
Wspomóżmy Naszych rodaków. Kresy to ziemie odebrane Polsce przez wieki związane z naszą tradycją i kulturą tworzyły Rzeczpospolitą. Za przesuniętą na zachód granicą z różnych powodów pozostali tam nasi Rodacy, do dziś zmagający się z niezliczonymi trudnościami i problemami. To Polacy, którzy nigdy z ojczystej ziemi nie wyjeżdżając znaleźli się nagle za granicą Polski.
Wspierajmy Ich w zachowaniu polskości. Pokażmy, że los Polaków z Kresów, żyjących czasem w skrajnej biedzie, nie jest nam obojętny. Pamiętajmy i pomagajmy.

Pomocy technicznej przy tej zbiórce,udzieli nam Stowarzyszenie Rajd Katyński Pamięć i Tożsamość.

Równocześnie w ramach tej akcji, prezentowana będzie wystawa
“Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma”.
Wystawa ukazuje Kresy Wschodnie – życie Polaków w tamtych czasach oraz Rzeź Wołyńską – mordy na ludności polskiej, dokonane przez “sąsiadów” Ukraińców.
Tekst w opisach jest w języku polskim i angielskim.

O kolejnych terminach zbiórki w kościele Św. Ferdynanda oraz innych parafiach, będziemy informować na bieżąco.

Z góry – SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ.