Śladem “Bohuna”

Jeden z członków NSZ-Nowe Pokolenie Chicago
 udajać się w podróz po Ameryce ,przy okazji postanowił odwiedzić cmentarz, gdzie spoczął pułkownik Antoni Szacki “Bohun” Dąbrowski – dowódca elitarnej Brygady Świętokrzyskiej NSZ.Po dokładnych informacjach od Pani Barbary Skarbek Szacki, żony “Bohuna”, udaje nam się odnaleźć cmentarz, a na nim kryptę, gdzie znajduję się nasz bohater.
Po modlitwie i chwilach zadumy oraz kilku pamiątkowych zdjęciach czas ruszać dalej.
Kolejnym etapem podróży po wizycie na cmentarzu Costa Mesa w Kalifornii, przyszło nam gościć w okolicach Phoenix. Tym razem odwiedzamy Panią Barbarę Skarbek Szacki, wcześniej już wspomnianą żonę legendarnego dowódcy Brygady Świętokrzyskiej NSZ.
Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjeci przez Panią Basię i Jej rodzinę. Podczas pysznego obiadu, głównie omawianym tematem były wątki historyczne: NSZ, Brygada Świętokrzyska i oczywiście, sam “Bohun”.
Tradycyjnie przy takich chwilach czas szybko leci i nie da się wszystkiego przedyskutować podczas jednego spotkania. Mimo wszystko, usłyszeliśmy wiele ciekawych historii oraz uzyskalismy kilka pamiątek w postaci zdjęć, które można zobaczyć poniżej.