Uroczystości 97. rocznicy odzysknia niepodległości

Właśnie zakończył się tydzień

w którym to świetowaliśmy 97. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasza organizacja uczestniczyła w kilku uroczystościach związanych z tymże świętem.
     Rozpoczęliśmy dn. 8 listopada, od uroczystej Mszy świętej w kościele Św. Tomasza z Villanova w Palatine. Oprócz pocztu flagowego naszej organizacji obecni byli również górale ze sztandarem swojego związku, poczet sztandarowy polonijnej szkoły im. Fryderyka Chopina z Palatine wraz z założycielką tejże szkoły, uczestniczką powstania warszawskiego, panią Zofią Barczyk oraz organizacja Rycerze Kolumba.
Po Mszy świętej nasza organizacja zaprezentowała wystawę, przedstawiającą niektórych  uczestników walk o niepodleglość Polski.
Kolejnym dniem, w którym braliśmy udział w uroczystościach, był 10 listopada. Uczestniczyliśmy wtedy w comiesięcznej Mszy świętej w intencji naszej Ojczyzny. Msza ta, jak zawsze odbyła się w kościele Św. Ferdynanda w Chicago. Po Mszy świętej została zaprezentowana wystawa pt. “Rzeczpospolita utracona”, przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie. W Święto Niepodległości, czyli 11 listopada, wzięliśmy udział w kolejnej Mszy świętej. Tym razem udaliśmy się do kościoła Św. Jana Brebeuf w Niles. Tu również wystawiliśmy swój poczet flagowy, a wraz z nami był obecny poczet polonijnej szkoły im. T. Kościuszki.
Na zakończenie tygodnia, jeszcze w atmosferze Święta Niepodległości, udaliśmy się w niedzielę, tj. 15 listopada, do Domu Podhalan, gdzie wykład pt. “Żołnierze Wyklęci: Józef Kuraś ps. „Ogień” wygłosił dr. Tomasz Łabuszewski z Biura Edukacji Publicznej IPN w Warszawie.
W ten sposób nasza organizacja uczciła rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Rozpoczynając od Mszy świętej w Palatine, poprzez inne Msze, wystawy, a kończąc na wykładzie o jednym z bohaterów podziemia niepodległościowego. Pokrzepieni Słowem Bożym, podbudowani postawą bohaterów przedstawionych na prezentowanych wystawach i wykładzie, zabieramy się do dalszej pracy w naszej organizacji, jak zawsze “myśląc o Polsce…”