Z wizytą u Pani Zofii Barczyk

U Bohaterki !

Kilka dni temu mieliśmy przyjemność gościć w domu Pani Zofii Barczyk.
Pani Zofia w szeregach Armii Krajowej jako sanitariuszka, brała udział w Powstaniu Warszawskim, w zgrupowaniu Chrobry II.
Wraz z mężem śp. Wiktorem Barczykiem ,także żołnierzem AK i uczestnikiem Powstania Warszawskiego , w 1979 r. założyli Polską Szkołę im. Fryderyka Chopina , której pierwszą siedzibą była miejscowość Palatine w Illinois.
Wysłuchaliśmy wspomnień o dramatach wojennej pożogi , którą Pani Zofia jako żołnierz AK doświadczyła na własnej skórze .
Mimo 70 lat , które upłynęły od tamtego zrywu , sceny i wydarzenia obfitujące w śmierć i cierpienie Polaków , wzbudzały wielkie emocje i wzruszenie w naszej bohaterce.
Dowiedzieliśmy się rownież o kulisach wywózki Polaków do obozów jenieckich i na przymusowe roboty , które Niemcy „zafundowali” bohaterom Powstania Warszawskiego. O bestialstwie jakiego dopuszczali się Niemcy po Powstaniu wciąż mówi i pisze się niewiele.
Był czas także na rozmowy polityczne i teraźniejszą sytuację Polski , którą nadal żywo zainteresowana jest Pani Zofia.
Wielki majestat i dobroć bije od Pani Barczyk , bez wątpienia moralna i intelektualna elita .Tej elity tak zabrakło w powojennej Polsce, efekt żniwa komunistycznej zarazy !
„Bohaterowie żyją wiecznie „.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *