95 Obchody Święta Niepodległości

Jako Narodowe Siły Zbrojne Nowe Pokolenie uczestniczyliśmy w obchodach Święta  Niepodległości.

9 Listopada przed Pomnikiem Katyńskim na cmentarzu Św. Wojciecha w Niles uczestniczyliśmy w uroczystej mszy św. zorganizowanej przez grupy  motocyklowe, działające w środowisku polonijnym.
Pomnik Katyński  zaprojektowany i wykonany przez Wojciecha Seweryna ,który zginął pod Smoleńskiem,był pokryty wieloma wiązankami i wieńcami z  portretami Józefa Piłsudskiego,Romana Dmowskiego i twórcy pomnika.
Nowym elementem ,który wzbudził dużo pozytywnych emocji było odpalenie rac przez część uczestników w czasie śpiewania  hymnu.
Skandowaliśmy hasła narodowe, na cześć Wielkiej Polski.
10 listopada uczestniczyliśmy w mszy św w Bazylice Św. Jacka w Chicago.Mieliśmy okazje wysłuchać pięknej,wzruszającej, przepełnionej patriotyzmem homilii wygłoszonej przez Ks.proboszcza  Stanisława Jankowskiego.
Po mszy św.około 150 osób obejrzało wystawę upamiętniającą bohaterów Narodu Polskiego , którzy czynnie walczyli o niepodległość Polski.Można było przeczytać wypowiedzi Romana Dmowskiego ,Józefa Piłsudskiego ,zapoznać się z biografią pierwszego dowódcy NSZ -pułkownika Ignacego Oziewicza oraz obejrzeć wydawnictwa z okresu stanu wojennego I wzruszające zdjęcia przypominające o tragedii smoleńskiej.
Po obejrzeniu wystawy połączyliśmy się drogą elektroniczną SKYPE z Wrocławiem aby na żywo zapytać się znanego reż.Grzegorza Brauna “Co z tą naszą wolnością?”
Po prawie dwugodzinnej rozmowie uczestnicy spotkania pytali min. o Jedwabne i o film “Pokłosie” i czy grozi nam zainstalowanie judeopolonii.
Jak zwykle reż.Grzegorz Braun nie mając sobie równych,nie owijając w bawełnę odpowiedział wyczerpująco przytaczając bezdyskusyjne argumenty na pytania uczestników spotkania.
Napawające optymizmem w tegorocznych obchodach Św.Niepodległości był fakt,że brało w nich aktywnie udział dużo młodych Polaków,którzy na pewno w przyszłości poniosą sztandar niepodległości w środowisku polonijnym.