Polacy w Chicago Polakom na Kresach II- finał akcji!

Dobiegła już końca……..

organizowana przez  Narodowe Siły Zbrojne Nowe Pokolenie, kwesta „Polacy w Chicago – Polakom na Kresach”. Zbiórkę rzeczy i donacji przeprowadziliśmy kolejno w kościołach: Św. Ferdynanda, Św. Tomasz z Villanova, Św. Trójcy, Św. Pascala, Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w Lombard oraz u Ojców Cystersów w Willow Spring. Dzięki życzliwości księży z tych parafii oraz hojności parafian wesprzemy potrzebujących Polaków na Białorusi, Litwie i Ukrainie.
W ciągu trwającej dwa miesiące akcji udało nam się zebrać dokładnie 16001.5 dolara oraz około 2200 funtów żywności, ubrań oraz środków czystości. Zbiórka była organizowana drugi rok z rzędu. Wspaniałe jest to, że w porównaniu z rokiem ubiegłym odnotowaliśmy ponad dwukrotnie więcej datków. Pomożemy tym samym większej ilości Polaków, ale jednocześnie dobrze to wróży na przyszłość, ponieważ chcemy tę akcję przeprowadzać cyklicznie, co roku.
Serdecznie dziękujemy księżom proboszczom z polskich parafii oraz  księżom z parafii amerykańskich za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki. Jednak szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, którym los Polaków na Kresach nie jest obojętny. Dzięki Wam pomożemy rodakom, którzy nie opuszczając własnych domów zostali poza granicami Polski.
Bóg zapłać za Waszą pomoc!

Narodowe Siły Zbrojne- Nowe Pokolenie