Msza za Ojczyznę 10 grudnia 2014

W środę 10 grudnia w kościele Św. Ferdynanda …
odbyła się comiesięczna Msza św. w intencji naszej Ojczyzny oraz ofiar Tragedii Smoleńskiej. Mszy św. przewodniczył i wygłosił homilię redemptorysta o. Jacek Cydzik. W kazaniu tym o. Jacek uświadamiał nam, jak ważne jest życie w prawdzie. Oczywiście, nie jest to łatwe, szczególnie dziś, gdy świat próbuje narzucić nam swoją prawdę, która jest daleka od Boga. Obecnie upokarza i ośmiesz się ludzi prawych, oddanych Bogu i Ojczyźnie. Ofiary prześladowań komunistycznego terroru żyją w zapomnieniu i biedzie, podczas gdy ich oprawcy, biorąc wysokie emerytury , żyją opływając w dostatek i luksusy. Należy bezustannie doszukiwać się prawdy w życiu codziennym, a odnaleźć ją możemy jedynie w Bogu, bo tylko Chrystus jest prawdą. Przytoczony również został fragment homilii Św. Jana Pawła ll, który w 1979 roku na krakowskich Błoniach mówił do Narodu polskiego, że to na naszych barkach spoczywa dziedzictwo ponad tysiącletniej kultury polskiej, że to My jesteśmy odpowiedzialni za Polskę teraźniejszą i za jej przyszłość. Dlatego niezmiernie ważne jest aby żyć w prawdzie i miłości do Boga.
Po Mszy św. w sali parafialnej został wyświetlony film dokumentalny pt. „1980 Solidarność 1990 – 10 lat później” w reżyserii Piotra Zarębskiego. Film ujawnia walkę o wpływy i polityczne manipulacje dokonywane w NSZZ „Solidarność” (pod przywództwem Lecha Wałęsy TW „Bolek”) w okresie od powstania zwiazku, aż po Magdalenkę i Okrągły Stół.
Jednocześnie była prezentowana wystawa o „Solidarności Walczącej”, którą opracował graficznie Jacek Jaśkiewicz. Ekspozycja ukazywała także unikatowe zbiory znaczków, plakatów, ekwipunku milicyjnego oraz innych pamiątek zwiazanych z okresem Stanu Wojennego. Wszystkie te eksponaty i materiały pochodziły z prywatnych zbiorów Dariusza Olszewskiego, bohatera tamtych wydarzeń, który należał do „Solidarności Walczącej”. Był on obecny na sali tego wieczoru, dzieląc się wspomnieniami z tamtych lat – czynnej walki z reżimem komunistycznym.
Po Mszy św. wręczyliśmy ks. proboszczowi Zdzisławowi Torbie oraz pani Annie Wójtowicz (córka śp. pana Wojciecha Seweryna) pamiątkowe albumy pt. “Pożegnanie” za kultywowanie pamięci po ofiarach Tragedii Smoleńskiej.
Narodowe Siły Zbrojne-Nowe Pokolenie dziękują parafii Św Ferdynanda za działalność na rzecz Polski, za pamięć o polskich bohaterach oraz za głoszenie prawdy o polskiej historii.
Zapraszamy wszystkich na kolejne comiesięczne Msze św. w intencji Ojczyzny, które odbywają się dziesiątego dnia każdego miesiąca w kościele Św Ferdynanda w Chicago. Nasza obecność na tej Mszy św. jest bardzo ważna. Polska potrzebuje naszej modlitwy, Polonia aby być silna potrzebuje zjednoczenia, a jak wiadomo nic tak nie łączy, jak wspólna modlitwa.
Z Panem Bogiem.

Narodowe Siły Zbrojne-Nowe Pokolenie